MFF E – Braník C po zápase (7.6.2017) [Vlasta] 2. díl

Vítejte u druhého a posledního dílu zápisu ze středečního domácího utkání proti Braníku, kde se už nedozvíte nic zajímavého ze zápasu kromě doplnění informace, že Mates šel asi ve 2/3 posledního setu na servis místo Peti, následně za něj šlo libero, a když se konečně dostal k síti, tak byl stav už přibližně 23:18, takže si nakonec Mates leda tak užil naši neschopnost složit poslední balón.
Continue reading

VK Páča Maniny – MFF E 3:2 (5.6.2017) [Mike]

Tiebreaky mi šly. Rozuměj dostat tým do tiebreaku. Pak se ale u soupeře vždycky objeví nějaký žebřík s ambicemi to dopodávat.

Aktuální soupiska čítala jen jednoho blokaře Fíďu, tak jsem povolal druhého blokaře z přírodních věd, docela Hovädo. Do 1. setu dál nastoupil Kucci na N, Viktor na U, Jiřík a já na S, Lukáš L. Vlasta P(ivo). Pokud si dobře pamatuju, povedlo se nám odskočit hned na začátku a v průběhu setu produktivní hrou soupeře nenechat dotáhnout. Stejně tak se dařilo mě do hry moc nezapojovat, což se později ukázalo jako spravný tah. Soupeř chtel výsledek prvního setu jeste zkorigovat dvěma timy, ale nedovolili jsme mu to.

Druhý set jsme už tak dobrý začátek neměli. Balón si mě vyhledával častěji a bylo to vidět. A když se k nepřesnostem přidal ještě i někdo dalši, dokázal soupeř lehce odskočit a odestup si pořád držel. Vlasta se nakonec povolal až v samém závěru setu za Viktora, který se nemohl prosadit, ale nic zásadního to už nezměnilo.

Do třetího setu mě vystřídal Vlasta, soupeřovi přislo šikovné účko (možná už v druhém setu). Na hřisti se objevila vetší bojovnost, čapavost, úspěšnost na blocích i útoku a rázem jsme výrazně vedli, pamatuju si stav 16:6. Hra vypadala dobře, energicky s nadějí, že takto bysme mohli vyhrát nejenom tento, ale i další set. Soupeř se snažil jít do toho razantně, ale čím razantněji do toho šel, tím razantněji do dostával na budku od našich bloků. I díky našemu polevení kvůli velkému náskoku soupeř výsledek zkorigoval na 17 bodů.

Čtvrtý set a opět prohrávající strana (ta víc dokopce). Soupeř v zásadě nevymyslel nic nového, v podstatě pořád jenom tvrdě útočil, ale tentokrát se mu podařilo prorazit naši obranu a vybudoval si lehký náskok. V průběhu setu se nám dvakrát podařilo ho stáhnout, nicméně pokaždé jsme mu náskok opět darovali zkaženým podáním nebo jinými chybami.

Takže se šlo do tiebreaku. Lukáš se o pauze zaradoval z alespoň jednoho bodu, což teda mohl už i dřív. V začátku tiebreaku to šlape dobře, soupeře držíme, sami něco složíme a vedeme 5:3. Šestý bod ale přidáváme až na čtvrtý pokus, do obrátky jdeme za stavu 7:8. No a v této fázi přichází soupeřovi na podání ambicionista a vydrží tam dobrých 6 míčů, během kterách je na koni a my ho nejsme schopni sesadit. Podobně jako minulý tiebreak. Tentokrát končíme s devítkou.

Celkově to nebyl špatný zápas, docela hezký volejbal, když se ovšem soupeř dostal do tempa, hrál celkem razantní balóny, které bylo tězké zastavit.

Snad nám mužou být útěchou slova jejich hecíře z lavičky (mmch doktora přes ramena) “Kluci, ale vy hrajete hezčí volejbal, líbivějsí, variabilnější. My do toho jenom bušíme.” A poté ještě jejich zapisovatele “Hrajete hezky, a ten váš nahravač je hodně šikovný.”

V Zenklovce se nás nakonec sešlo i s C a Beruškama přesně podle rezervace 12. Po drobném občerstvení se slova ujal (dle všeho hlášený) usurpátor a sesadil kapitána. Po drobných diskuzích jsme se shodli, že týmu teď velí právě on, nikoliv kapitán v demisi (ten by dál úřadoval v případě svého odstoupení). Nicméně jsme se shodli, že bude obecně dobré mít nad tímto právní dohled a byla povolána právnička. Snad se přijde v pondělí ukázat.

Rozešli jsme se v pokoji, pouze s rozladěným Vlastou, který měl slinu.

TJ ABC Braník : MFF E (31.5.2017) [Viktor]

Budu dneska trochu kritický, tak vězte, že to beru na všechny stejně, včetně sebe.

Ale napřed aby bylo formalitám učiněno za dost.

• Prohráli jsme v tieabreaku (otáčelo se za sestavu 8:7 pro soupeře, prohráli jsme 15:8 – ###)
  • Co jsme prohráli, tak vlastní vinou (###)
  • Soupeř hrál průměrně, ale na nás to stačilo
  • Ruské zapisovatelky přišly dokonce dvě, asi jedna zaučovala druhou
  • Sestava (snad si to pamatuju dobře): Mates (N), Jiřík (S), Vlasta (S), Fíďa (B), Koudy (B), Viktor (U), Lukáš (L); Lavička: Mike (střídal na S), Peťa (střídal na B)

Astra B – MFF E 3:1 (24.5.2017) [Viktor]

Tak jsme se opět podívali na Astru. Tentokrát však byla větší zima, zato o to víc foukalo.

Původně to vypadalo, že nás bude stěží 6 a ještě bez specializovaného nahrávače. Ale nakonec jsme se sešly v hojném počtu i s liberem a nahrávačem, takže kapitán/admirál měl z čeho vybírat.

Koule: Kuči (N), Marek (U), Mates (B), Peťa (B), Mike (S), Viktor (S), Lukáš (L)

Lavička: Fíďa, Vlasta

Astra A – MFF E 1:3 (22.5.2017)[Fida]

V prvnim zapase kvetnoveho turne po Zahradnim meste nas privitalo muzstvo Astry A. Sesli jsme se v hojnem poctu 10 (!) hracu a 2 balonu. Admiral citil hrozbu nasazeni na blok a tak radsi jeste pred zahajenim zavelel, ze tenhle zapas hodla odehrat na ucku. Na blok proto musel nekdo jiny. Nekdo jiny obsadil i dalsi posty, jen na bloku dostal sanci pokladnik. Kapitan a zbytek tymu se opaloval na lavicce. Continue reading

Medvědi x MFF C a MFF C X Slavia Žižkov

V pondělí nás čekal zápas s nejnepříjemnějším družstvem v soutěži, Medvědy.

Asi bych potřeboval chodit k psychologovi, protože jenom první z nich promluvil, už jsem byl naštvaný :D

No nevadí. Převlíkli jsme se a šli na to

Trochu mě zaskočilo, když se na Empire dral úplně slepý a starý rozhodčí. To, že nezná ani pravidla, jsme se dozvěděli během hry.

Sestava: Už ani nevím, bylo to tak rychlé, že si nepamatuju, kdo se mnou na hřišti byl. Jenom si pamatuju, že Dušan říkal něco o tom, že může hrát kdekoli (myšleno smeč nebo účko).

První set: soupeř podává docela dobrý výkon, v poli čapou, na bloku nejsou marní a vytloukají bloky.

Nám se nedaří skoro nic.

Druhý set: viz první. ale teď už se nám nedaří vůbec nic. Prohráváme s devítkou

Třetí set: viz první. Jenom s tou změnou, že soupeřovo libero se dostalo v postavení do přední zony a nikomu to nevadilo. Nejméně rozhodčímu.

Za 50 minut bylo hotovo (Stando, není to rekord?)

Tak jsem ještě naštvaný vynadal rozhodčímu, že si má přečíst pravidla. Ten mi říká, že je zná a že bych si měl načíst odstavec týkající se slušného chování.

Čůrák jeden.

MFF C versus Slávia Žižkov.

Zápas, na který jsem se hrozně těšil.

Soupeř posilnil o vysokého bijce na účku a Gleba na smeči.

Naštěstí jim ale nahrával chlápe, jehož břicho vypadalo, jako by snědl tři melouny.

Najednou.

Bez kousání.

Nastoupili jsme v sestavě: Tom a Leo S, Kuba N a Šotek B, Maroš N, Dušan U, Sysel L a Adam Z

První set jsme zahájili dobře, škodíme servisem, blokujeme, soupeřův nahravač se v poli nehne, bijec na U nemá nahráno, pohodička.

Druhý set pohodička, stejná sestava, ale prohráváme.

Třetí set: pohodička, vyhráváme. Dušan nadává, že účko je nahovno a že na něm nehraje rád.

Čtvrtý set: pohodička, prohráváme.

Rozhodčí sice pískla, ale nám se nechtělo skončit s výměnou, tak jsme ji v klidu dohráli. Rozhodčí nás nechala a nebránila nám ve hře.

Pátý set: pohodička, vyhráváme. Liché sety nám asi jdou.

V tomto zápase jsem na rozhodčí naštvaný nebyl. Pěkná mladá žabka, která se nám do toho moc nemotala. takových by mohlo být víc.

Šotek

Slovanka – MFF E 2:3 (24, 19, -20, -19, -11)[Peťa]

Napíšu jako obvykle i několik slov k cestě ať si čtenář udělá představu kde se vyprávění odehrávalo.

Ze jména soupeře to není úplně jasné ale můžu rovnou napsat že úplně v centru to není. Někdo by mohl říct dokonce, že to … daleko, ale z mého pohledu (a Kucci bude určitě souhlasit) nejsou Kyje tak hrozné místo. Cesta tam autem trvala slabých 30min, a pak jsem to měl domu kousek.

SCK3 – MFF E 0:3 (7.9.2016) [Jiřík]

Letošní podzim to s moji účastí na zápasech nebude valné. S tím bych se dokázal smířit. Stejně je nás na soupisce jako psů nebo myší, takže to asi nebude vadit. Horší je, že jsem si odvykl střihat a hned první možnost proti 6 prostřihal.

Kdybych se nechal zlákat ke střižbě už předchozí zápas, kde jsem sice byl, ale neshopný nastoupit díky hlídaní dětí, vypadal by zápis asi následovně Continue reading

Slavia Žižkov – MFF C 2:3 (7.9.2016) [Pascal]

A je to tu. Prvý víťazný zápas. Dokonca vonku, na Slavii Žižkov.. respektíve na Braníku, lebo na Žižkove asi nemajú kurty.

Ako som avizoval vopred, dorazil som neskoro. Tak 10 minút pred oficiálnym začiatkom. Rozcvičku teda komentovať nemôžem, ale keďže v tom čase bol súper stále v štyroch hráčoch (+1 fanynka), predpokladám že ani žiadna nebola. Už vtedy to vyzeralo pre nás nádejne.

Prvý set:
Zostava N: Adam, S: Leonid, Hanyz, B: Kuba Ch., Šotek, U: Dušan, L: Sysel.
Kuba vylosoval stranu, že Adam videl namiesto lopty ohnivú guľu a lavička musela stáť na slnku a potiť sa viac ako hráči. Súper prakticky nehral, no aj tak dal 19 bodov.

Mali sme aj my jednu fanynku. Fakt to vyzeralo nádejne.

Set druhý:
Zostava nezmenená, súperovi však dorazila posila. Starouši čapali naše nevýrazné útoky (až na Syslov útok bagrom) a nebezpečne ich vracali späť, až tak že sme sa museli v poli hýbať. Veľmi to nevychádzalo, tak sme celý set prehrávali. Až v koncovke, kde Leo so Šotkom dali krátke série servisov, sme zrovnali na 23-23. Nepomohlo to. 23-25.

Mali sme už dve fanynky a koniec koncov vyzeralo to s nami stále dobre, pokiaľ prehraný set pripíšeme horšej strane kde Adam videl.

V prestávke medzi 2. a 3. setom súper takticky vytiahol hadicu a zalial kurt aby Adamovi zašlo slnko a jejich nahrávač nemal zbytočne konkurenčnú výhodu. Hadica bola trochu krátka, prúd vody slabý, takže keď slnko skutočne zapadlo si zalievači uvedomili že by časom zápasu hrozilo prerušenie pre tmu a radšej to nechali tak.

Tretí set:
Pokropené ihrisko nám sedí. Adam už dobre videl, behal a takticky využíval neblokujúceho nahrávača súpera. Dušan sa dokonca sem-tam pohol a čo to chytil v poli, Hanyzovi začali vychádzať rolády na stred a razom bolo 25-15. Náš najlepší set.

Mali sme už tri fanynky a keby stúpajúca tendencia pokračovala, mohol to byť ešte pekný večer..

V pauze sme oslavovali prvý získaný bod.

V štvrtom sete sme stále oslavovali získaný bod. 14-25.

Set piaty.
Kuba na striedačke zahlásil, že Šotek dnes ešte nič nezablokoval. Šotek kontroval a zablokoval hneď trikrát. Leo následne útokom prefackal najlepšieho hráča súpera, Adam bodoval nechytateľnou nahrávkou do zadnej časti kurtu a súper bol psychicky zložený. Asi pri 8-5 sme prechádzali na horšiu stranu.

Pri 11-8 sa na lavičke už oslavovalo.

Pri 12-12 nás to prešlo.

Leo však potom dvakrát prešiel na jednoblok „medzi kozy“ a zrušil všetky nádeje súpera.
15-12 a je hotovo, vyhrali sme.

Na pive sme sa zišli štyria teoretici a 1 fanynka, rozobrali sme zápas a súpera druhý krát a po 2 pivách šli domov.

Vyhrali sme na sety 3-2, na fanynky 3-1 a na pivá 7-0 (subject to že súper nešiel do vedľajšej hospody).

Maroš

MFF D – Orion 3:1 (5.9.2016) [Vava]

Připadla na mě vznešená úloha, zpravit vás o historicky prvním oficiálním zápase našeho týmu MFF D. Snad mě paměť příliš neklame, takže bez dalšího napínání:

Na 1. set jsme nasadili sestavu Karel (S), Jindra (S), Michal (B), Ondra (B), Šimon (N), Arek (U). Hned první míč skončil v soupeřově zámezí po úspěšně vytlučeném bloku. „Ti kluci to umí hrát“, říkal jsem si po tom prvním míči. A že to byli hošíci. Nejstaršímu bylo prý 16. Začátek vypadal celkem vyrovnaně, jejich trenér si rozcvičoval hlasivky a nikdo z toho nevycházel moc napřed. Jenže tak v půlce setu přišel na podání Karel… Jeho vražedné plachty létaly těsně nad sítí a kluci měli problém je přijmout, a když jakž takž přijali, tak dobře zaútočit proti našemu silnému bloku. Trenérovi jeho hlasivky už fungovaly, a taky je naplno využíval. Řvaním důkladně obeznámil každého protihráče s jeho chybami, což jim na morálce nepřidávalo. Šňůra s Karlem na podání trvala 14 bodů. Vedli jsme tak o 10 bodů, kluci sice ještě pár bodů uhráli, ale my v pohodě zakončili 25:16.

Na 2. set jsme šli ve skoro stejné sestavě, jen Vojta vystřídal Michala. Jejich trenér hrál s námi při likvidaci morálky těch malých chudáků, kteří ho museli poslouchat, Karel zopakoval svou šňůru na podání v podobě 9 bodů, což nám ještě s obstojnými výkony a taktikou „nechme je, ať to zkazí oni“ zajistilo druhý set s výsledkem 25:18.

Pak jsme si řekli, že to trochu pomícháme, když vedeme o dva sety, takže jsme na 3. set nasadili zálohy a hráli Arek (S), Jindra (S), Michal (B), Vojta (B), Tomáš (N), Vava (U). Tuhle sestavu jsme drželi někam za půlku setu, pak vystřídal Jindru Karel. Obměna 3 hráčů sestavy náhle mezi dvěma sety se neukázala být jako nejlepší nápad. Příjem nám moc nešel, když už se podařilo přijmout, nahrávka taky nebyla slavná (hlavně v první polovině, kdy Tomáš vypadal, že neví, kde mu hlava stojí) a když už se ta podařila, tak z toho byl málokdy razantní útok. K tomu jsme hráli na jižní straně, takže na druhé pozici se při pohledu na slunce nad obzorem smečovalo spíš jen po paměti. Jejich trenér nám pořád vydatně pomáhal, nadávkami směřovanými ke svým svěřencům, které k nim létaly, i když podávali dobré výkony. Taky jsme neslevili z taktiky formulované výše, takže jsme jim i přes to všechno horko těžko dýchali na paty. Set skončil stavem 20:25.

Do 4. setu jsme po zkušenostech s třetím nastupovali v podobné sestavě jako v prvních dvou, a to Karel (S), Arek (S), Michal (B), Ondra (B), Šimon (N), Vojta (U). Chlapci z Orionu měli posílené sebevědomí z minulého setu, jejich trenér vydával čím dál chraplavější a již ne tak hlasité zvuky, takže jsme sedmého hráče na naší straně ztráceli. Set byl od začátku do konce velmi vyrovnaný, tuším že nebyla delší šňůra než 3, 4 body. Obě strany už byly dobře rozehrané, takže bylo vidět i pár moc pěkných akcí. Utkvěly mi z toho setu v paměti Arekovy neuvěřitelné jednobloky, Ondrovy metry a jinak bloky celkově byly pěkně sehrané (Karla a Šimona nezmiňuji, to bych je zmiňoval pořád). Útoky Orioňáků ale nezůstávaly nijak pozadu. Vzpomínám si na dlouhou výměnu, kterou nám vyhrál jejich trenér, kdy jsme jim zablokovali tak 5 pěkných útoků v řadě, než to někdo z nich pod tlakem složil do saka. Set byl i v koncovce velmi napínavý, vedli jsme o několik málo bodů, tuším 24:21, kluci srovnali na 24:23 a my posledním matchballem v řadě proměnili jejich nepovedeným útokem hned po podání na 25:23.

Tím jsme se dostali ve statistice úspěšnosti v zápasech na 100 %!

Což, jak už dnes víme, trvalo jen pár dní…

Postřehy:

• Zkazili jsme za celý zápas tuším tak 4 podání, což je výborný výkon. Zase jsme ale soupeřovi většinou na podání moc nezavařili (čest Karlově plachtě).
  • Přišlo mi, že Šimon, Ondra, Karel a Michal, hráli stabilně dobře snad celý zápas, zbytek si taky nevedl špatně, ale každý měl někdy své chvíle někteří míň (Vojta, Arek, Jindra), někteří víc (já, Tomáš).
  • Celkově to dobře jsme byli dobře naladěni, a když zrovna ne, pomohli jsme si pohledem na jejich trenéra, který většinu zápasu vypadal, že mu vybouchne hlava.

Po zápase jsme od rozhodčího dostali ještě pár rad (třeba že střídat mezi sety půlku týmu je blbost, stejně tak vystřídat slabší hráče ke slabšímu nahrávači).

Nakonec jsme si zahráli – když už bylo připravené hřiště  ještě pár tragicky vypadajících setů mezi sebou a rozprchli se, takže hospoda s ostatními týmy se nekonala.

Řeporyje A – MFF D 3:1 (7.9.2016) [VojtaH]

Sérii poznávacích zájezdů za krásami západní “Prahy” jsme zahájili v Řeporyjích povzbuzeni pondělní výhrou nad Orionem, o níž se svět snad už brzy doví, neboť v kuloárech běhá informace, že Vava velmi lituje, že ještě aktualitu nesepsal a že to co nevidět napraví… ;)

Nicméně Řeporyje byly asi trochu reprezentativnější vzorek naší ligy než pondělní soupeř a po většinu zápasu to bylo znát.

Meteor A – MFF E 1:3 (31.8.2016) [Jura]

Bylo krásné slunečné odpoledne, poslední prázdninový den. Vítr nefoukal, teplota velmi příjemná. Dalo by se říci ideální podmínky na volejbal.

Podzimní zápasy začínají už 17:30, takže je potřeba odcházet z práce relativně brzo. Já jsem se rozhodnul vyrazit už 16:30 s tím, že cesta mi zabere maximálně 30 minut a 30 minut mi zbyde na převlečení, rozcvičení a jako případná rezerva, kdyby byla špatná doprava. Pískle už je na dovolené, takže proč nevyužít možnosti se večer nechat odvézt domů autem.

Tak jsem tedy vyrazil, očekávaná zácpa na Nuselském mostě, pak odbočka na Rohanské nábřeží a pak už jen přes Voctářku na kurty. Jestli doposud doprava nepůsobila komplikace, tak tady to začalo. Z nějakého důvodu se auta chtěným směrem vůbec nehnula a přes křižovatky vždy projelo maximálně jedno. Moje naděje, že dorazím včas, slábla. O patnáct minut později a posunu o 3 auta už mi bylo jasné, že pomůžu pokladníkovi trochu snížit sekyru.

MFF E: turnaj v Braníku 30.4.2016 [Fíďa]

Před dávnými časy, ještě před posledním podzimním zápasem, vyrazili jsme na jarní turnaj v Braníku. Přihlásili jsme se včas, takže jsme měli dobrý los bez příliš brzkého vstávání.

V prvním zápase jsme celkem v klidu sesekali domácí Braník, ve druhém jsme tuším uhráli vyhranou remízu (nebo tiebreak?) se spolufavoritem skupiny Modřanama. Říkali jsme se že to jsme asi dobrý, ale od té chvíle už neporazili nikoho.

Potom přišli slabší soupeři, Břevnov a Jinonice a došlo na míchání se sestavou a zkoušení hráčů na netradičních postech. Naše hra vypadala všelijak, ale na dvě výhry to stačilo a ve skupině jsme skončili první a postoupili do finále.

Tam nás nečekal nikdo jiný než Béčko, které si ve skupině hravě poradilo s Céčkem, Trubkama, Petřinama a Slávií. Na kurt nastoupili už značně posílení, nám navíc přišlo i štěstí, takže první set jsme vyhráli o parník. Zhruba polovina balonů končila sérií:

• náš libovolný úder přes, třeba i do autu
  • Medvídův odpal vysoko a daleko
  • odhodlaný, ale zbytečný Noťasův sprint

Druhý set už byl mnohem vyrovnanější, béčko asi líp schovávalo Medvída, my už jsme taky netrefili úplně všechno, ale i tak jsme to uhráli a dosáhli na vítězství. Nějaký archivář mě jistě doplní kolikáté. Hlavní výhrou byl krásný zelený Molten, který od té doby Lukáš pravidelně nosí na zápasy.

No vida, na tu dobu si toho pamatuju ještě docela dost… ale sestavu po mě nechtějte.

MFF E: turnaj na Meteoru 27.8.2016 [Vlasta]

V sobotu jsme byli na turnaji přes sezónou na Meteoru. Ač ještě pořádně nevíme, jaký byl turnaj v dubnu na Braníku, pokusím se vám přiblížit tuto událost na Meteoru. Protože spousta plácalistů byla ještě tou dobou někde na dovolené, tak jsme byli rádi, když se nás sešlo šest: Kucci (N), Vlasta (S), Jura (S), Fíďa (B), Marek (B/U), Mates (U/B) + na poslední zápas Koudy (B).
Ještě zmíním, že v sobotu bylo asi 32°C ve stínu, vedro, sluníčko pralo, obloha bez mráčku, takže jsme se opálili. Soupeřem nám mělo být 12 týmů a bylo prakticky jisté, že narazíme na nějaké mladé kluky – pravděpodobně z Příbrami či ČZU – to vše se splnilo. Continue reading