MFF E – Meteor A 2:3 (20.9.2017) [Lukáš]

Po krátké době se opět hlasím se zpravodajstvím ze zápasu. Zbytky týmu se sešly na Albertově k poslednímu domácímu podzimnímu zápasu. Čeká nás ještě výlet do Jinonic. Ale díky tomu, že tyto řádky vznikají v pondělí ráno, tak o Jinonicích se dozvíte od jiného pisálka. Na hřiště poslal usurpátor Viktor zkušeného nahrávače čehokoliv Kucciho, všechno otečující blokaře Matese a Fíďu, z velké výšky univerzálně lobující Hovädo, bombičkáře Mikeho a Viktora. Za Matese chodilo do zadu libero o kterém se prý říká, že občas něco přijme.  U zápisu se po džepicí objevil Peťa a na lavičce Jura. Continue reading

VK Páča Maniny – MFF E 3:1 (18.9.2017) [Mike]

Admirál tentokrát ještě neúřadoval, nicméně i tak UV nenasadil standardní kouli: Vlasta B, Kucci N, Fíďa S, Matěj B, Marek U, Mike S, Lukáš L. UsurpátorViktor to jistil z lavičky.

První set byl zbytečné vybuzený, vyhecovaný až moc, z čehož pramenilo množství nepřesností. Nebýt jich, tak jsme mohli soupeři hezky konkurovat, jak se ukázalo v dalších setech. Možná to bylo i nestandardní sestavou, kterou vracíme do normálu.

Continue reading

MFF E – Astra B 1:3 (13.9.2017) [Vlasta]

Historie tohoto zápisu sahá až do minulé sezóny, konkrétně do “oficiálního” zakončení minulé sezóny, tj. přesně před třemi měsíci, kdy jsme na Albertově slavili, že jsme přežili další rok s volejbalem a VŠSK MFF Praha. A právě před oslavami se odehrával památný zápas MFF E – Astra A. On o něm už psal Kucci (aktualita) a to docela trefně, ale zdá se mi, že některé momenty nevystihl dostatečně dobře, aby si čtenář dokázal představit, jakou měl zápas atmosféru.

Continue reading

ZŠ Mikulova – MFF B 2:3 (4.9.2017) [Peťa]

Protože mě fakt štve, jak to pytlíkujeme, tak jsem se rozhodla napsat zápis. A od příště bych ale taky střihala, protože po mě to prostě pokaždé číst nechcete !!!

Na zápas nás bylo zapsaných původně asi 10 a jak tak šel čas…
Neděle: Ája se odhlásila … 9 hráček
Pondělí ráno: Andy je zle a jde k doktorovi…antibiotika na 10 dní … 8 hráček
Pondělí poledne: nová Léňa stále nemá registračku … 7 hráček a jedna z nich je Bočka, jakožto trenér.
Continue reading

Podolí D – MFF E 2:3 (21.6.2017) [Matěj]

Bylo vedro. Fakt vedro. Naštěstí Dobeška je jediný kurt v Praze, kde stín a lehký vánek vždy vyhrají nad sluncem a parnem. I tak bylo vedro a tak se skoro každý cestou stavil v divadle pro nějaké to občerstvení. Jen admirál tam šel služebně, ale o tom později.

Vlastně už nebylo moc o co hrát, ledatak o množství odměn (já vím, rum taky mohl dopadnout, ale od té doby, co to pije každý už je to jedno). Stejně tak bylo jasné, že admirál využije svého práva, proč jinak by si ho na bečce dražil. Takže nenapíšu, jak jsme měli nastoupit. Jednak to nevím, druhak hned zkraje do toho kapitánovi (Vlasta) hodil vidle admirál (Fíďa, před zápasem si totiž byl ověřit, že divadelníci točí do kelímků) a tak šel Vlasta místo na náhru, kde si to poslední dobou tak oblíbil, pro pivo, kde si to oblíbil už mnohem dřív. Na dobešce pivo nemají, musí se vyfárat z dolů a pivo pořídit v divadle, takže nám do toho ani nemohl moc kecat, protože furt coural. Jako admirál ve výslužbě tento krok chválím. Druhé vidle do pokojného průběhu zápasu hodil Mike, který nám ještě před prvním setem oznámil se vším, co k tomu patří, že i on bude otcem. Pak nám ještě něco říkal po prvním setu, ale to asi bylo jen opakování pro ty, co nedávali prve dostatečný pozor. No, a šlo se hrát. Ze zápasu si moc nepamatuju, takže jenom stručně:

 • Prohráváme první dva sety. Byla by škoda nezahrát si tie-break, když je tak hezky.
 • Vlasta je dobrý kustod.
 • Obvykle nám dělají problém hrou v poli. Asi tak tomu bylo i teď.
 • Obvykle si děláme problémy neschopností na útoku. Asi tak tomu bylo i teď.
 • Lukáš odešel z hospody. Do další se ale zvládl vrátit. Jestli to bylo dobře nebo ne, na to se názory různí. Třebá já jsem si celé čtvrteční dopoledne myslel, že to dobře nebylo.
 • Sezónu ukončujeme na třetím místě. To znamená zelenou. Jednu, dvě nebo jánevimkolik. Rohozdně žadný kapitán neslíbil ani Curacao ani Sambuku nebo Čopíto, tak nevím proč jsme to pili. Sperm (prý něco hnusného, ale lepší než zelená. Mně to podle složení: broskv. likér, baileys, grenadina, zní spíš jako trestný) naštěstí neměli. Pak jsem odešel. Možná bylo i čtyřicet zelených.

MFF E – Braník C po zápase (7.6.2017) [Vlasta] 2. díl

Vítejte u druhého a posledního dílu zápisu ze středečního domácího utkání proti Braníku, kde se už nedozvíte nic zajímavého ze zápasu kromě doplnění informace, že Mates šel asi ve 2/3 posledního setu na servis místo Peti, následně za něj šlo libero, a když se konečně dostal k síti, tak byl stav už přibližně 23:18, takže si nakonec Mates leda tak užil naši neschopnost složit poslední balón.
Continue reading

VK Páča Maniny – MFF E 3:2 (5.6.2017) [Mike]

Tiebreaky mi šly. Rozuměj dostat tým do tiebreaku. Pak se ale u soupeře vždycky objeví nějaký žebřík s ambicemi to dopodávat.

Aktuální soupiska čítala jen jednoho blokaře Fíďu, tak jsem povolal druhého blokaře z přírodních věd, docela Hovädo. Do 1. setu dál nastoupil Kucci na N, Viktor na U, Jiřík a já na S, Lukáš L. Vlasta P(ivo). Pokud si dobře pamatuju, povedlo se nám odskočit hned na začátku a v průběhu setu produktivní hrou soupeře nenechat dotáhnout. Stejně tak se dařilo mě do hry moc nezapojovat, což se později ukázalo jako spravný tah. Soupeř chtel výsledek prvního setu jeste zkorigovat dvěma timy, ale nedovolili jsme mu to.

Druhý set jsme už tak dobrý začátek neměli. Balón si mě vyhledával častěji a bylo to vidět. A když se k nepřesnostem přidal ještě i někdo dalši, dokázal soupeř lehce odskočit a odestup si pořád držel. Vlasta se nakonec povolal až v samém závěru setu za Viktora, který se nemohl prosadit, ale nic zásadního to už nezměnilo.

Do třetího setu mě vystřídal Vlasta, soupeřovi přislo šikovné účko (možná už v druhém setu). Na hřisti se objevila vetší bojovnost, čapavost, úspěšnost na blocích i útoku a rázem jsme výrazně vedli, pamatuju si stav 16:6. Hra vypadala dobře, energicky s nadějí, že takto bysme mohli vyhrát nejenom tento, ale i další set. Soupeř se snažil jít do toho razantně, ale čím razantněji do toho šel, tím razantněji do dostával na budku od našich bloků. I díky našemu polevení kvůli velkému náskoku soupeř výsledek zkorigoval na 17 bodů.

Čtvrtý set a opět prohrávající strana (ta víc dokopce). Soupeř v zásadě nevymyslel nic nového, v podstatě pořád jenom tvrdě útočil, ale tentokrát se mu podařilo prorazit naši obranu a vybudoval si lehký náskok. V průběhu setu se nám dvakrát podařilo ho stáhnout, nicméně pokaždé jsme mu náskok opět darovali zkaženým podáním nebo jinými chybami.

Takže se šlo do tiebreaku. Lukáš se o pauze zaradoval z alespoň jednoho bodu, což teda mohl už i dřív. V začátku tiebreaku to šlape dobře, soupeře držíme, sami něco složíme a vedeme 5:3. Šestý bod ale přidáváme až na čtvrtý pokus, do obrátky jdeme za stavu 7:8. No a v této fázi přichází soupeřovi na podání ambicionista a vydrží tam dobrých 6 míčů, během kterách je na koni a my ho nejsme schopni sesadit. Podobně jako minulý tiebreak. Tentokrát končíme s devítkou.

Celkově to nebyl špatný zápas, docela hezký volejbal, když se ovšem soupeř dostal do tempa, hrál celkem razantní balóny, které bylo tězké zastavit.

Snad nám mužou být útěchou slova jejich hecíře z lavičky (mmch doktora přes ramena) “Kluci, ale vy hrajete hezčí volejbal, líbivějsí, variabilnější. My do toho jenom bušíme.” A poté ještě jejich zapisovatele “Hrajete hezky, a ten váš nahravač je hodně šikovný.”

 

V Zenklovce se nás nakonec sešlo i s C a Beruškama přesně podle rezervace 12. Po drobném občerstvení se slova ujal (dle všeho hlášený) usurpátor a sesadil kapitána. Po drobných diskuzích jsme se shodli, že týmu teď velí právě on, nikoliv kapitán v demisi (ten by dál úřadoval v případě svého odstoupení). Nicméně jsme se shodli, že bude obecně dobré mít nad tímto právní dohled a byla povolána právnička. Snad se přijde v pondělí ukázat.

Rozešli jsme se v pokoji, pouze s rozladěným Vlastou, který měl slinu.

TJ ABC Braník : MFF E (31.5.2017) [Viktor]

Budu dneska trochu kritický, tak vězte, že to beru na všechny stejně, včetně sebe.

Ale napřed aby bylo formalitám učiněno za dost.

 • Prohráli jsme v tieabreaku (otáčelo se za sestavu 8:7 pro soupeře, prohráli jsme 15:8 – ###)
 • Co jsme prohráli, tak vlastní vinou (###)
 • Soupeř hrál průměrně, ale na nás to stačilo
 • Ruské zapisovatelky přišly dokonce dvě, asi jedna zaučovala druhou
 • Sestava (snad si to pamatuju dobře): Mates (N), Jiřík (S), Vlasta (S), Fíďa (B), Koudy (B), Viktor (U), Lukáš (L); Lavička: Mike (střídal na S), Peťa (střídal na B)

Continue reading

Astra B – MFF E 3:1 (24.5.2017) [Viktor]

Tak jsme se opět podívali na Astru. Tentokrát však byla větší zima, zato o to víc foukalo.

Původně to vypadalo, že nás bude stěží 6 a ještě bez specializovaného nahrávače. Ale nakonec jsme se sešly v hojném počtu i s liberem a nahrávačem, takže kapitán/admirál měl z čeho vybírat.

Koule: Kuči (N), Marek (U), Mates (B), Peťa (B), Mike (S), Viktor (S), Lukáš (L)

Lavička: Fíďa, Vlasta

Continue reading

Astra A – MFF E 1:3 (22.5.2017)[Fida]

V prvnim zapase kvetnoveho turne po Zahradnim meste nas privitalo muzstvo Astry A. Sesli jsme se v hojnem poctu 10 (!) hracu a 2 balonu. Admiral citil hrozbu nasazeni na blok a tak radsi jeste pred zahajenim zavelel, ze tenhle zapas hodla odehrat na ucku. Na blok proto musel nekdo jiny. Nekdo jiny obsadil i dalsi posty, jen na bloku dostal sanci pokladnik. Kapitan a zbytek tymu se opaloval na lavicce. Continue reading

Medvědi x MFF C a MFF C X Slavia Žižkov

V pondělí nás čekal zápas s nejnepříjemnějším družstvem v soutěži, Medvědy.

Asi bych potřeboval chodit k psychologovi, protože jenom první z nich promluvil, už jsem byl naštvaný :D

No nevadí. Převlíkli jsme se a šli na to

Trochu mě zaskočilo, když se na Empire dral úplně slepý a starý rozhodčí. To, že nezná ani pravidla, jsme se dozvěděli během hry.

Sestava: Už ani nevím, bylo to tak rychlé, že si nepamatuju, kdo se mnou na hřišti byl. Jenom si pamatuju, že Dušan říkal něco o tom, že může hrát kdekoli (myšleno smeč nebo účko).

První set: soupeř podává docela dobrý výkon, v poli čapou, na bloku nejsou marní a vytloukají bloky.

Nám se nedaří skoro nic.

Druhý set: viz první. ale teď už se nám nedaří vůbec nic. Prohráváme s devítkou

Třetí set: viz první. Jenom s tou změnou, že soupeřovo libero se dostalo v postavení do přední zony a nikomu to nevadilo. Nejméně rozhodčímu.

Za 50 minut bylo hotovo (Stando, není to rekord?)

Tak jsem ještě naštvaný vynadal rozhodčímu, že si má přečíst pravidla. Ten mi říká, že je zná a že bych si měl načíst odstavec týkající se slušného chování.

Čůrák jeden.

 

MFF C versus Slávia Žižkov.

 

Zápas, na který jsem se hrozně těšil.

Soupeř posilnil o vysokého bijce na účku a Gleba na smeči.

Naštěstí jim ale nahrával chlápe, jehož břicho vypadalo, jako by snědl tři melouny.

Najednou.

Bez kousání.

Nastoupili jsme v sestavě: Tom a Leo S, Kuba N a Šotek B, Maroš N, Dušan U, Sysel L a Adam Z

První set jsme zahájili dobře, škodíme servisem, blokujeme, soupeřův nahravač se v poli nehne, bijec na U nemá nahráno, pohodička.

Druhý set pohodička, stejná sestava, ale prohráváme.

Třetí set: pohodička, vyhráváme. Dušan nadává, že účko je nahovno a že na něm nehraje rád.

Čtvrtý set: pohodička, prohráváme.

Rozhodčí sice pískla, ale nám se nechtělo skončit s výměnou, tak jsme ji v klidu dohráli. Rozhodčí nás nechala a nebránila nám ve hře.

Pátý set: pohodička, vyhráváme. Liché sety nám asi jdou.

V tomto zápase jsem na rozhodčí naštvaný nebyl. Pěkná mladá žabka, která se nám do toho moc nemotala. takových by mohlo být víc.

Šotek

Slovanka – MFF E 2:3 (24, 19, -20, -19, -11)[Peťa]

Napíšu jako obvykle i několik slov k cestě ať si čtenář udělá představu kde se vyprávění odehrávalo.

Ze jména soupeře to není úplně jasné ale můžu rovnou napsat že úplně v centru to není. Někdo by mohl říct dokonce, že to … daleko, ale z mého pohledu (a Kucci bude určitě souhlasit) nejsou Kyje tak hrozné místo. Cesta tam autem trvala slabých 30min, a pak jsem to měl domu kousek.
Continue reading