MFF B – H. Počernice B 3:0 (19.6.2019) [Léňa]

Ve středu byl na plánu zápas s Počernicema a oslava konce sezóny. Tomu se těžko odolává a tak nepřekvapilo, že nás bylo přihlášených rekordních 11 berušek. Ale jak už se stalo zvykem, v noci před zápasem a po ránu došlo k masivnímu odhlašování. Zbylo nás přihlášených sedm, což ale ještě vzápětí trochu napravila Marťa, která už se po zranění cítila na hru.

Do prvního setu nastupujeme Bára (N), Simča (U), Kali (B), Pískle (B), Vendy (S), Léňa (S). Celý set si udržujeme náskok pár bodů a přijde mi, že to máme velmi pod kontrolou. Je to od nás pěkný volejbal, hodně pomáhá lepší příjem, Bára pak nemusí sprintovat pro úplně každý míč a krásně nám to nahrává. Dost tomu taky samozřejmě pomáhají soupeřky, které moc netlačí a jsou podle mě docela špatně na bloku. Na koncovku ještě dochází ke střídání a do hry jde Péťa za Pískle. Vyhráváme 25:21. Continue reading

MFF B – Meteor B 1:3 (20.6.2019) [Evička]

Na poslední zápas přeložený kvůli dešti se scházíme v krásném počtu 9 lidí. Původně nás bylo zapsaných 6, z toho 4 blokařky. Ještě před zápasem mě kamarádka děsí tím, že má být bouřka. To by se ještě hodilo. Pár hraček přichází se slovy, že po zakončení sezóny spaly sotva pár hodin. Ještě lepší.
Po neúspěšné zkoušce se těším, jak si vybiju energii, tak jsem zklamaná v prvním setu, kdy nastupuje Bára na náhře, Simča na U, Kali a Marťa na smeči, Péťa a Pískle na bloku. Daří se nám i protihráčkám, krásné dlouhé výměny, ale prohráváme 18:25.
Ve druhém setu úplně jiná sestava, jen Bára se Simčou mají stejné posty, já a Kali na blok, Marťa a Vendy na smeči. Tentokrát se nám daří ještě víc a protihráčkám se daří méně, začínají pořádně hrát až po dosažení 15 bodů. Za stavu 24:23 jde místo mě na blok Pískle, aby vylepšila příjem. (Zmiňovat, že její první příjem šel do stromů je asi zbytečné..) Nakonec ale vyhráváme za stavu 29:27.
Do třetího setu nastupujeme s Bárou na náhře, Simča na U, Marťa a Léňa na smeči, Kali a Péťa na bloku. Bohužel se nám moc nedaří a i po střídání (Pískle místo Péti) prohráváme 25:18.
Čtvrtý set začínáme v sestavě Bára na náhře, Simča na U, Marťa s Vendy na smeči, já s Kali na bloku. Nedaří se nám ani příjem, ani podání, ani útoky, vlastně vůbec nic. Už je vidět, jak to vzdáváme a i po vystřídání Vendy a Léni prohráváme za stavu 25:12.

Na to, že nám vlastně o nic nešlo, tak jsme bojovaly moc hezky, několik výměn nám chválil i pan rozhodčí. Takové sebeobětování pro výhru, to je neuvěřitelný!
Myslím, že jako poslední zápas sezóny to bylo super, teď regenerace na Albeři, na druhé Albeři a pak jedeme dál!

MFF E – Astra A 2:3 (19. 6. 2019) [Kucci]

Ve stredu po treti hodine se ruznymi castmi Prahy prehnal privalovy dest, jen na Albertove bylo sucho a muselo se kropit.

Astra A byli vzdy vysoci, ale oproti posledne v prumeru o trochu povyrostli. My naopak vybec ne, a tak jsme nastupovali v nasledujici vyskove podprumerne kouli: Peta (B), Kucci (N), Jirik (S), Mates (B), Sutr (U) a Mike (S). Lukas (L) chodil za blokare. Levackou zapisoval Vlasta a prubezny stav na marathonbet.es sledoval zvolna se priblizujici Marek.
Continue reading

Malešice – MFF B 3:1 (17.6.2019) [Vendy]

Kdy je ten nejlepší čas vystříhat si svou první letošní aktualitu? Samozřejmě týden před odevzdáním diplomky. Což znamená, že mám psaní čehokoliv plné zuby a tak bude tahle aktualita krátká, a snad taky výstižná.

Na Meteoru se scházíme k zápasu s Malešicemi, který jsme 22. 5. odložily pro neustávající déšť. Tentokrát neprší, je jasno. Ale ten vítr…

Continue reading

MFF E – Radotín A 2:3 (12.6.2019) [Mike]

Počasí víc než žhavé, nakropit dobře kurt bylo prakticky nemožné. Kdyby tak trochu sprchlo, to by bylo něco jiného. Nic tomu ale nenasvědčuje a tak kropíme valnou část rozpinku.

Dnes se nás sešlo hodně. Celých 7 hráčů. Matěj na náhře, Šutr k Jiříkově radosti na bloku, zbytek klasika, dnes včetně libera. Ještě že přišla Šutrova fanynka na zápis, díky!

Celý první set se s předposledním týmem tabulky taháme, není to nepodobné pondělnímu zápasu na meteoru. Dnes sice trochu větší nasazení, ale Matesovi na náhře moc nepomáháme, on nám náhrou taky ne. Jsme si kvit. Soupeř dělá body jednoduše, my se na ně nadřem. Když se sejde bezvětří, příjem, náhra, tak pak už i smeč. Ale (bývali) jsme zvyklí na častější výskyty. Snažím se to podpořit (kromě hlášeného čistého dresu a nákolenek) skákaným podáním, ale daří se mi to jen částečně, pokaždé jsem svou sérii ukončil chybou na podání.
Dle soupisky hrajeme s liberem, prakticky však Lukáš stojí na lavičce a čeká, až se někdo ozve. Poslali jsme ho do hriště až v koncovce a to už bylo pozdě. Soupeřovi prostě otáčet šlo.

Měníme strany a kropíme, hrozně se práší. Kdyby tak trochu sprchlo.

V druhém setu chodí Lukáš důsledně za Peťu a Peťu. Napřed mě to trochu zmátlo, ale asi to bude to zjedodušování hry, ke kterému nás Jiřík neustále nabádá. Trochu to pomohlo, že bysme ale nějak výrazně soupeře převyšovali, to ne. Vítr fouká víc a víc, Honza z empiru naznačuje, že to nebude jen vítr. Nebyl. O pár balónů později se všichni dávají na úprk před deštěm. Konečně nemusíme kropit. Déšť to byl vydatný. Kdo se chtěl zchladit, mohl nejen vodou, ale i ledem.

Chvíli to vypadá divoce, ale dohráli jsme to!

Prý jsme se v tom druhém setu hodně tahali, ale libero sehrálo svoji roli a set jsme vyhráli.

Do třetího setu jsme prý nestřídali. Prý ani soupeř ne. Prý jsme začali přijímat líp, prý se Matějovi líp nahrávalo. A nám i smečovalo. Hovädo to prý jednou zarval z trojky do trojky. A Lukáš prý dal dva body. No, kdo to neviděl, prohloupil.
Set prý vyhráváme jen o dva body, což je mi divné, když jsme hráli tak dobře. Asi ty Lukášovy body.

Co se dělo pak, nevím. Vážně. Jestli někdo ví, ať to napíše do komentáře. Celý ctvrtý set byl opak třetího. Nepamatuju si jediný moment, který by šlo vyzdvihnout. Prý to byla hrůza.

Ale aspoň jsme šli do tiebreaku. Prý to byl těsný tiebreak. Podle toho, co o tom říkal kapitán, tak jsme se tahali o každý balón. A prý jsem zapas rozhodnul podáním do autu. Prohráváme 14:16.

No co už. Aspoň jsme si hezky zahráli, ne? Útěchou pro nás může být, že jsme vyhráli na body. A o pivo.

Co mi však vrtá hlavou, dohráli jsme my, dohrálo Céčko, jen ty berušky si postavily hlavu a zápas odložily. A to měly zdaleka nejlepší kurt, i molitan jim ho vysušil…

PS: Kdyby tak sprchlo trochu míň.

Meteor A – MFF E 3:0 (10.6.2019) [Šutr]

Do minulého týdne jsem si liboval, jak mi ty střižby pěkně jdou… a v duchu dodával, kdyby mi tak šel i šestkový volejbal. Toto pondělí se obojí sladilo, bohužel ale špatným směrem.

Na zápas se postupně scházíme v plném počtu 6 hráčů. Někteří rovnou na rozsmečování. Já už jsem hrál s kolegy v poledne, takže jsem předrozvičen :P (Hráli jsme 3 na 4, což hraju poslední leta často a je to na mém herním “stylu” dost poznat.) Při rozsmečovávání to nikomu nejde, Kucci se podivuje, zda jsou jeho nahrávky opravdu tak hrozné. Nakonec to svedeme na sluníčko. Strana nám ale zůstává a výmluvy nám v zápase nepomohou.

Nastupujeme v setsavě  Kucci N, Jiřík S, Šutr B, Mates U, Mike S, Koudy B. Z počátku se soupeřem taháme, hra to není pohledná na ani jedné straně. Fouká vítr, čehož se dá pěkně využít na servisu. Od stavu 12:12 nám soupeř ujíždí asi o 6 bodů. Konečně jsem pochopil jak je clona silný nástroj, občas balón vidím velice pozdě a příjmy podle toho vypadají. Bohužel nejen moje. První set už nezvládneme dotáhnout a prohráváme 25:19.

Do druhého setu zkoušíme vyměnit Jiříka a Mika, ten jde tedy ke mně. Ani v druhém setu se na bloku nechytám. A soupeř většinou útočí na jednoblok. V poli naštěstí něco máme, na útoku nám to ale stále nejde. Meteor chybuje o něco méně, prohráváme 25:18.

Do třetího setu se sestava (teda spíš pořadí) nemění a totéž by se dalo říst o naší hře. Nicméně se bodově držíme soupeře skoro až do koncovky, ten nám odskočí při podání nahravače až někde okolo 18-ky, jenže o parník a zakončuje jako v 1.setu 25:19.

Výkon asi netřeba popisovat, zúčastnění vědí a čtenáři si dle výsledku domyslí.

P.S. Novou soupisku na dnešek již vytištěnou mám.

MFF B – Smichov A 3:2 (5.6.2019) [Pískle]

Ahoj holky,omlouvam se za tuto formu, ale nemam ted moc cas a prostor dat to na blog, Hyna je nemocny, tohle pisu chvílmi na mobilu, chvílemi na počítači a jsem rada, ze jsem rada :-) Kdyby to nějaký dobrovolník chtěl na blog dát, uděluji mu tímto souhlas k nakládání s mým autorským dílem :-P

Takze na zapas jsme se sesly v peknem poctu 8 kusu, který skýtal trenérovi s propadlou licencí aka Bočka spoustu možností ke střídání…Bylo vedro, sluníčko svítilo, ale píva bylo dost, takže pitný režim a dobrá nálada panovala před zápasem i v jeho průběhu. Continue reading

MFF E – Maniny 1:3 (5.6.2019) [Peťa J.]

Tak po týdnu mám opět příležitost napsat pár řádek o našem zápase. Tentokrát se jedná o domácí zápas, a i soupeř je silnější – tentokrát jsou to Maniny. Maniny vedou naší tabulku s poměrně značným náskokem a před zápasem měli jen 6 prohraných setů.
My se scházíme v ne úplně velkém počtu, 8 hráčů. Opět dorazí fandit Jura ale ten není v zápise a tak se nepočítá. K tomuto počtu během dne jen Lukáš píše, že sice bude, ale radši by nehrál, což mu nakonec úplně nevyjde.

A teď už tedy k zápasu. Na první set kapitán posílá k zápisu Šutra. Na hřišti tak jsou Kucci N, Peťa a Koudy B, Jiřík a Mike S a Mates U. Soupeř je v 6 lidech s tím, že těsně před začátkem dorazí ještě jedna posila, která ale zatím zůstává na lavičce.
Od začátku se nám celkem daří. I když občas je to velký boj. Za zmínku stojí hned úvod zápasu, kdy jsme míč na 2:0 uhráli po velkém boji po několika minutové výměně. Celkem vše nám vychází, příjmy celkem jsou, skládáme a hlavně opravdu dobře hrajeme v poli takže nám téměř nic nespadne. Docela slušně se nám dařilo středem, i když hrajeme metr, tak snad nic nedokázali zablokovat ani chytit v poli. Libero pomáhá jen u zápisu. Výhra asi 25:15.

Do dalšího setu soupeř střídá, a přichází na hřiště opozdilec. Už na první pohled je jasné, že výškových cca 20cm plus oproti hráči kterého vystřídal by mohlo něco znamenat.
My nastupujeme v dobré náladě ve stejné sestavě. Od začátku je to výrazně vyrovnanější než minulý set. Nový hráč, pokud dostane dobrou náhru, tak celkem pohodlně skládá jak chce. Z naší strany je to ale pořád ještě slušná hra a nikdo si celý set neudělal nijak výrazný náskok. Ke konci setu se nám hra zhoršuje a soupeř pořád v celku snadno otáči a boduje. Nakonec je to asi 20:25. Nebylo tam z naší strany moc chyb, ale soupeř se výrazně zlepšil, hlavně díky novému hráči.

Další sety vezmu zkráceně, abych nemusel používat nějaké nevhodné výrazy. Pro třetí set ještě necháváme sestavu. Moc velká změna to není. Od začátku třetího setu se nám ale nedaří nic. Lehké míče propadávají v prstech, příjmy se zhoršili a na náhry ze hřiště si čekají srovnané bloky. Asi od poloviny setu začíná chodit libero, ale moc velkou změnu to nepřináší. V jednom postavení nám dávají tak asi 8 bodů což víceméně rozhoduje o celém setu. My víc bodů v řadě už nedáme.
Do čtvrtého setu ještě zkusíme Šutra a Mike odchází na zápis a blokaři si vymění místa. Šutr se dotkne asi 3x míče, dokonce i něco složí. Ale pak je zase střídán, aby Mike pomohl s příjmem, který je v té době již tragický i když je na hřisti libero. Ani to již nemá moc vliv a nedokážeme nic moc uhrát.A tím to asi ukončím. Stavy setů si přesně nepamatuji, ale moc jsme toho neuhráli.

Za první set proti prvnímu týmu tabulky může být spokojení. Ještě bych vzpomenul na skákané podání co dával Mike, a které dělalo soupeři docela problém a nám body.
Jinak to bylo hodně slabé a snad to příště proti druhému týmu tabulky bude o něco lepší.

MFF E – Meteor B 0:3 (03.06.2019) [Jura]

Po vítězství 3:1 nad poslední týmem jsme v pondělí přivítali průběžně druhý tým tabulky. Hezké počasí, domácí prostředí, zamluvená večerní hospoda (nahlášená Šutrova +1), stále nevyužitý admirál a zapisovač v podobě Lukáše slibovali kvalitní volejbalový zážitek.

Ovšem už od začátku se začali objevovat varovné znamení. Jednak jsme museli hrát na dvojce, pak jsme zjistili, že Jiřík má naražené prsty z Astry, ale to nebylo to nejhorší….DOŠLO PIVO!!!…venku 30 stupňů a není pivo. Tato skutečnost způsobila v týmu takový šok, že se nikdo nezmohl na to zavolat a objednat odjinud. Nejvíce dle mého trpěl Vlasta, u něhož se nedostatek tekutin projevoval nejsilněji. A navíc každý půllitr znamená zlepšení a motivaci si zahrát 5 setů :-). No po důkladné diskuzi v pozápasové hospodě už víme, jak v takovém případě postupovat.

Hospoda nám též posloužila i na další taktický pokyn, ale o tom až později.

Matěj nebyl a tak byl kapitánem jmenován Jiřík. Ten po pečlivém zhlednutí rozcvičujících se hráčů, kteří se vytahovali na trochu nižší sako, zvolil následující sestavu: Kucci N, Marek U, Šutr a Koudy B, Jura a Vlasta S. Ze střídačky to jistí Mike a Jiřík a vrchní poradcem byl jmenován Lukáš (Lukáš však radil jen rozhodčímu a karta byla blízko).

Prohráli jsme střižbu a tak začínáme na horší straně a na přijmu. První 2 servisy jakoby předznamenali podobu našeho výkonu. Dvakrát mě nahravač našel a dvakrát jsem si vzpomněl na Honzina. Na potřetí už testují Vlastu a konečně můžeme útočit a úspěšně. Nepříjemný servis odvrácen a jdeme hrát. Postupně bodujeme a vytváříme si solidní náskok, tuším 13:7. Koudy se profiluje jako nejlepší přijímač a hlavně polař na zadní lajně. Soupeř útočí razantně a je to celkem pěkný volejbal. Ale to jen do doby, než jde na podání hráč číslo 6. Naše vedení se se rychle rozplývá a zkoušíme střídat. Jiřík za Vlastu. Dva míče na to bereme první time. To nijak nepomohlo a tak za další dva míče bereme druhý time (za stavu 15:20). Set nakonec s přehledem prohráváme 19:25 (tak nevím jestli ten zapisovač pomáhá nebo škodí). Balóny se od nás odrážejí, že ani nestíháme obíhat plot.

Do druhého setu tak přichází jasná instrukce. Musíme posílit příjem. A to je práce pro Mika. Příjem se zlepšuje, ale přichází trápení na útoku. Za stavu 1:5 střídá Vlasta Mika, za stavu 1:8 bereme první time. Během time si notujeme, že soupeř začíná být uspokojen. Ještě mu nechat pár bodů a můžeme myslet na obrat (nám dobře známá strategie soupeřů). A jak jsme si řekli, tak činíme. Nejdříve je potřeba řádně ukolébat a tak za stavu 4:14 přichází soupeřovi nová „posila“, později dojná kráva. Teď přichází naše šance. Servisem s jistotou nacházíme nově příchozího, ten evidentně odkoukal naši techniku příjmu. Nám naopak příjem funguje, útok taky, k tomu čapeme, blokujeme a soupeř bere první time za stavu 15:17. Už jsme na nich, ale. Přichází laciné chyby a soupeř se vzdaluje. Time bereme za stavu 16:21 a soupeř v klidu vyhrává set 25:20.

Třetí set před námi a chuť na tiebreak stále je. Tak jdeme na to. Soupeřům nahravač stále trápí na servisu, ale daří se nám otáčet. Taháme se o každý míč a první tiebreak pro soupeře a my vedeme 16:13. Jenže zase přichází zbytečné laciné chyby. Time za stavu 19:21, Jiřík střídá Šutra, Mike tuží pole za Vlastu a už vedeme 23:22. jenže přichází chyby na útoku a set prohráváme 24:26.

Dnes to bylo především o příjmu, Kucci neměl šanci hrát středem. Ani si nejsem jistý, jestli Koudy vůbec útočil. U Šutra si pamatuju jen jednu náhru. Takže vše přes kůl nebo na Marka do připravené obrany. Ukazuje se, jak moc je naše hra postavená na Markovi. Když se mu nedaří, tak výkon rapidně klesá. Dnes jsme vyjma Koudyho hráli špatně v poli. Takových míčů přímo na magnetky…. Škoda taky, že jsme více nevytěžili z malého nahravače, což jde primárně za mnou.

 Za pochvalu ještě stojí Kucciho servisy na dojnou krávu a jistota Mika na přijmu, kdykoliv se objevil na hřišti.

Ve středu nás čekají Maniny. Tady nemáme co ztratit, ale po dnešku naše vítězství bude už jen to, když budeme spokojeni se svoji hrou.

V hospodě jsme pak došli k závěru, že nejvíce nás trápí příjem. A tak pokud nás bude 8 a bude schopný přijímač, je lepší nasadit libero.

Šutrova +1 dorazila, ale Šutr nepředstavil (tedy alespoň dokud jsem byl). Jura nerozehrál žádný míček (tento úkol čeká na Pískle ve středu) a 2 druhy piva došly během první hodiny. Jak to pokračovalo dál už nevím, jen prozradím, že při odchodu se začalo zelenat…

Jura

Astra B– MFF E 1:3 (29.5.2019) [Peťa]

Tak jsme letos podruhé na Astře. Tentokrát je docela slušné počasí, a tak se poprvé na jaře bude hrát i středeční zápas.

A abych navázal na poslední zápis, ač se to může zdát neobyklé, opět to bylo s posledním celkem tabulky.

Účast opět nebyla nijak silná. Ještě ráno to vypadalo na 8 sportovců, což je na venkovní zápas v normě. Jenže během dne Lukáš napsal, že mu není dobře, že tedy nepříjde a jde si radši lehnout, aby se dal do pořádku.
Takže nás dorazilo 7. Kapitán se nominoval na náhru a Kucci zůstal na lavičce, prý něco o tom, že Kucci dával nějaké varování.
Sestava tedy byla pro první set následující Mates N,Hovedo U, Peťa, Jiřík B a Šutr,Mike na S.
První set byl z naší strany poměrně slabý. Soupeř toho nepotřeboval moc udělat, stačilo nám to půjčit. Hodněkrát jsme zkazili podání, příjmy také nic moc. A když už jsme se dostali za příjem, tak tam moc složených míčů nebylo. Prostě soupeř si v klidu počkal a set v pohodě vyhrál.
Do druhého setu Mates zamíchal se sestavou a vyměnil Šutra a Jiříka. Jinak jsme zůstali stejně.Druhý set byl výrazně lepší než první. Začali jsme občas i něco skládat, nekazili jsme podání. Cekově zlepšená hra. Myslím, že jsme vedli většinu setu.

Třetí set byl podobný jako druhý, jak co se sestavy týká tak i hry. Hezky se rozehrál Hovedo, a dost toho skládal rovnou na zem.
Před čtvrtým setem jsme trochu spekulovali, jestli to je stav na tie-break nebo ne. Ale v zásadě jsme byly celkem klidní. Už jsme tie-break letos hráli několikrát a ani jeden jsme neprohráli. Takže z naší strany to bylo už vlastně vyhrané.
Ve čtvrtém setu to bylo většinu času docela vyrovnané. Někdy v polovině setu se nechal Jiřík vystřídat protože mu prý něco spadlo do oka a nic neviděl. Kucci si tak mohl užít smeč.
Konec byl docela napínavý, nakonec jsme vyhráli 25:23.

Příjemné bylo i to, že se kromě jednoho míče nikdo nehádal a naopak oba týmy několikrát přiznali teče nebo dobrý míč. Občas bylo i dost těžké přesvědčit rozhodčího aby to rozhodl správně i přesto,že všech 12 lidí na hrišti jasně říkalo, jak to bylo.

I když to byl venkovní zápas, tak jsme měli dokonce i diváky. Dorazili Jura s Hynkem a Míša s Ditou.

MFF E – Podolí D 3:2 (27.5.2019) [Mike]

Zapsal jsem se na zápas až ten den. A až pak jsem se podíval s kým hrajem. S posledním. Ach jo, to zas bude pětiseťák.

Kucci, Mike, Matěj, Hovädo, Jura, Jiřík. Lukáš chodí za Matěje, Šutr zapisuje. První dva sety vcelku bez problémů, ne rozdílem třídy, ale pořád si udržujeme rozumný náskok. Kdykoliv si otočíme. Hovädo jako hlavní a nejdůraznější útočník, místy i jezdič v poli. Předpokládaný vyhraný set.

Do druhého setu nic neměníme, soupeř sem tam zaútočí do ostré, kde bysme ho měli chytnout, ale to je tak všechno. Opět v zásadě bezproblémový set. Za zmínku snad jen napomínání našeho kapitána, že by ty piva mohl nosit raději mezi sety a ne když se má vrátit do pole místo libera. No je fakt, že Mates se bál, že by je rozlil, tak náznak rychlejšího tempa byl patrný asi jen na dva kroky. Karta nebyla.

Do třetího setu mě střídá Šutr na smeči, přece nebude střídat Juru, který přišel na první jarní. Není to Šutrem, je to usnutím na pohodové vlně, kdy nám soupeř odskakuje o pár bodů, “kluci, tak začnem hrát, jo?”, pak odskakuje o dalších pár bodů, bereme time, potom druhý. Soupeř začal makat, tím se i štěstíčko přiklánělo na jeho stranu, my nejsme schopni odpovědět. Set prohráváme.

Čtvrtý set vypadá obdobně. Důsledněji hlídají Hoväda, jezdí v poli, my se nedostáváme k důraznému útoku, naopak nám padají balóny, které bysme v laufu měli. Matěj prohlašuje něco o tom, že fanoušci soupeře nás nemůžou rozložit. No já nevím, fandili dobře. Když už to vypadalo nadějně a stáhli jsme na 15:16, tak jsme je zase nechali odskočit o 4 body. V závěru ještě střídám za Šutra, což ale na výsledku nic nemění. Fanoušci dofandili svůj tým do tiebreaku.

Na druhou stranu, proč bysme z toho měli být rozhození. Dyť to přece bylo jasné :-) Navíc nutno přihlédnout k počasí, obloha se zatáhla, světla moc není, hodně se to podobá skalnímu kurtu na Dobešce. Není divu, že se v domácím prostředí vzedmuli.

Tiebreak začíná soupeř dvěma body, my stahujem, my dáváme body, soupeř stáhne na 7:7, hra je vyrovnaná, do otočky jdeme my. V závěru setu nám pomohlo několik našich bloků a několik chyb soupeře na útoku do autu. Soupeř se ke třináctce ani nepřiblížil. Prostě s přehledem ;-)

Těším se na dnešní tiebreak!

V hospodě mě udivuje, že si všechny berušky odsedly od našeho stolu k déčku. Že by to byl ten generační rozdíl??

H. Počernice B – MFF B 3:1 (6.5.2019) [Léňa]

Na zápas jsme se přihlásily já, Vendy, Markéta, Míša, Evička, Simča, Pískle a Kačka. Před zápasem píše Pískle, že přijde, až na poslední chvíli; Marťa, že je docela hezky a že s holkama dorazí; asi ve 4 hodiny Kačka, že nemá dres. Náhradní dres obětavě donesla Péťa.

Bylo hnusně. Nepršelo, ale byla zima a foukalo. Rozhodčí přišla v péřovým kabátu a oznámila, že je překvapená, že se vůbec hraje, a že odmítá sedět na tom kovovým umpiru. Naproti tomu některé berušky vyrazily otužilecky jen v tričku a kraťasech. Já jsem si na sebe oblíkla snad všechno, co mám.  Continue reading

Astra A – MFF E 3:1 (6.5.2019) [Matej]

To to zase zacina. Zimni priprava nic moc, takze strizba byla pomerne rychle rozhodnuta, dokonce ani Lukas nemusel vycerpat aktualitu za schuzi.

Uz na podzim v Radotine jsem chtel s tim kapitanem seknout a tak pro me bylo docela prekvapeni, ze jsem to neudelal (aspon podle zapisu). No, nebylo moc co resit. Seslo se nas horkotezko sest – bez Kucciho, bez Vlasty, bez dzepice (a ta by se sakra hodila), i bez pres zimu zmizevsiho Viktora. Jediny kdo mohl byt aspon trochu spokojeny byl Jirik.
Continue reading

MFF B – Meteor B 0:0 (24.9.2018) [Péťa]

Poslední podzimní zápas.

Cíl je jasný. Prolomit nás neúspěch pondělních zápasů. Dnes jsme neměly co ztratit. Věděly jsme, že nebude Míša. Říkala to už v srpnu a tak se Janča svědomitě na Albeři připravovala na náhru, právě kvůli tomuto zápasu. V neděli Janča píše, že je nemocná a nebude. Jsme ale holky šikovné a Marťa s Pískletem už mají plán…vystřihají, kdo jde na náhru ;).

Kolem oběda se začíná rozjíždět emailová diskuze: „Budeme hrát v tomhle fakt hnusném počasí?“ Až kolem 15:30 se rozhodneme, že se nám opravdu nechce. Narychlo zařizuji hospodu „Na Paloučku“. To máme všichni kousek.

Zápis z hospody (poznámky všude možně po mém sešitu, od kohokoliv):

-          Marťa přichází na „zápas“ o 2minuty dříve a je tam první!!!

-          Andy vůbec přišla do hospody

-          Velká účast: 8 berušek + 2 čestné

-          Vojta byl v AZ kvízu

-          Berušky si udělají svoje vlastní Prostřeno ve dvojicích (jedna dá prostory, druhá vaří)

-          Markéta trefila na „hřiště“

-          Spousta historek o Orlovi

-          Pískle si asi po 2 hodinách konečně vybírá jídlo

-          Majda už jí žluté části kyselých žížalek

-          Peťa konečně dojídá úplně studený guláš

-          Péťa ráda a špatně stříhá o zápis  (pozn. Redaktora…Tak to jako nechápu proč :D )

-          Servírka opravdu nemá ráda zelenou

-          Vojta ví všechno (když nám to nemůže sdělit, je z toho nervózní a máchá rukama jako dítě, které se vzteká)

-          Šotek chce malého Matese Stehna

-          Samík (od Janči) umí „ham“, „tam“ a „jo“ – Vojta si s ním skvěle rozumí

-          V půl 11 konečně přišla Kali

-          Vojta: „Já budu teď rok trénovat, Albeř bude vrchol, a pak už budu mít státnice a budu ten distingovaný a pracující s dětma a tak… a nic si neužiju“

Důležitý výsledek z posledního zápasu. 

Medvěd

 

Péťa

MFF B – Uhříněves 3:0 (19.9.2018) [Lenka B.]

Smolka je na kurtu jako první, kropí a chystá pískoviště pro děti.

Základní sestava – Míša N, Kali U, Peťa a Pískle B, Janča a Marťa S (teda asi, sice jsem si vzala kopii zápisu, ale někam jsem si ji pečlivě schovala :-)). Na konci slohu jsem zjistila, že na zápase byla taky Andy, takže ta základní sestava mohla být klidně úplně jiná, jistá si jsem náhrou a účkem. Continue reading

Radotín A – MFF E 1:3 (24. 9. 2018) [Šutr]

Slohovky mi nikdy nešly. Střižby ano… teda doposud, ale jednou to přijít muselo.

Tento příběh se začal formovat již týden předem, kdy si Marek v Zenklovce všiml nesouladu našich zápisů s rozpisem. Někteří potměšilí spoluhráči rozvíjeli teorie, že bychom mohli dojet na plánovanou Astru (což bude až první jarní zápas) a následně se na účet vypisujícího přesunout do Radotína taxíky. Nedalo mi to a Juru jsem v úterý upozornil, ten chybu napravil a někdy v té době se začala i redukovat soupiska. Myslím, že jako první zmizel Jiřík a bylo nás tedy 8. O víkendu se začal vy(o)mlouvat Vyktor na zdravotní stav, ale zároveň se přihlásil Koudy, že prý to na porod zatím nevypadá… takže by to bylo stále bez pokut. 3hodiny před zápasem se ale odhlásil Luchže bez udání důvodů a dokonce ani dres neposlal, takže se na něj chystá něco ošklivého.

MFF E – Meteor A 3:0 (19. 9. 2018) [Kucci]

Jel jsem na Albertov s tim, ze prijedu chvilku pred patou a jeste nez se
prevlecu, vykropim.  Tato dobra myslenka napadla i Vlastu, a protoze prijel o
chvilku driv, vykropil on.

Do prvniho setu poslal kapitan bc. Klonfar nasledujici kouli: Kucci (N), Jirik
(S), Mates (B), Viky (U), Sutr (S) a Hovado (B). U zapisu sedel Vlasta a chladil
si zalud v pivu.

Continue reading

Páča Maniny – MFF E (17.9.2018) [21, 18, 20]

Do koule Mates poslal: Koudy – B, Kuči – N, Mára – S, Mates – B, Viktor – U, Jiřík – S, Lukáš – L. Šutr a Peťa to jistili z lavičky.

Jak je vidět podle výsledků, soupeře jsme nezdolali. A ono se není čemu divit. Je sice pravda, že Maniny jsou silný soupeř, ale z naší strany bylo docela dost chyb. Pozitivní je, že soupeřův medik Řími nemusel tentokrát zasahovat, jako minule.

V prvním setu to na začátku vypadalo, že budeme tahat za trochu delší konec, ale nebude to zadarmo. Zadarmo to rozhodně nebylo a navíc smetanu slízl nakonec soupeř. Celkově to sice z naší strany nebyl vyloženě špatný volejbal, ale proti tomuto soupeři to nestačilo.

Do druhého setu byla sestava stejná a byl asi z naší strany nejslabší. Na začátku jsme si sice věřili, ale přestalo se dařit ještě víc. Obecně se začalo docela kazit ve všech činnostech. Já si pamatuju, jak jsem si hezky zaměřoval lajny, bohužel zvenku. Koudymu jsme po jednom balónu zadarmo doporučili, aby místo bagru použil prsty. No nebyl to dobrý nápad :-). Na zimu by to chtělo procvičit ZHČ. Jiřík se nám snažil vysvětlit, že bychom měli zkusit občas taky zalít. Názorně to ukázal a vyšlo to. Se ti to zalejvá, když ti je připravíme na značky v pozoru v postavení na lajnách :-). No co, tiebreaky umíme – jsme si říkali.

Do třetího setu se to trochu promíchalo. Mára šel na blok místo Matese a místo něj šel na smeč Šutr a Peťa šel na blok místo Koudyho. Šutr to začal dobře provětrávat na smeči. Ale na příjmu to bude chtít ještě procvičit. Zkrátka se vždy něco nedařilo, skoro se nehrálo středem, neskládalo se (jen Jiřík zase zalil a Šutr byl úspěšný) a na příjmu a v mezihře jsme si taky vyloženě nepomohli.

No tak zkrátka se to tentokrát nezadařilo a dneska si snad zahrajeme lépe a déle. Tiebreaky máme rádi, tak se jim nebraňme :-). Stačí občas příjmout, rozhodit bloky, trefit hřiště a zablokovat.

Ale je vidět, že hrajeme pro radost a snažili jsme se o tom bavit konstruktivně. Teda akorát sprcha byla taková zamlklá. A co se dělo v hospodě nevím, ale předpokládám, že bylo dost zelené a zamlklá nebyla :-).

Viktor

 

 

Smíchov A – MFF B 3:0 (17.9.2018) [Péťa]

Pohádka O Břetislavce  
Byla jednou jedna beruška Břetislavka, která si chtěla hrát s míčkem. Když si ho ale hodila, nebyl nikdo, kdo by jí ho hodil zpátky. Jednoho dne ale uviděla hejno jiných berušek, které si chtěly hrát, ale nevěděly s čím. Břetislavka k nim opatrně přišla a zeptala se, jestli si nechtějí hrát s ní. Ostatní berušky souhlasily. Břetislavka je proto naučila házet a vesele si házely společně. J

Jednousi šly házet na krásné oranžové hřiště vysoko v horách, když přiletěl roj divokých včel. Včely se s beruškami o míč stále přetahovaly a i když se berušky snažily ze všech sil, míč jim nakonec vzaly.  

Berušky sice byly chvíli zklamané, ale přetahovaná je vlastně moc bavila a míč určitě někde seženou. Domluvily se proto, že zaútočí na mouchy tse-tse z cizokrajných zemi. Ty se mají zanedlouho ukázat u jejich domečku a také vlastní jeden míč. Zkusí se jim tedy postavit a míč jim vzít.  

Břetislavka je spokojená, že si má s kým hrát ;-)

 

Péťa

MFF E – Astra B 3:2 -14,22,-21,15,8 (10.9.2018) [Peťa]

Tak Jiřík již dva zápisy letos měl, tak abych nebyl pozadu, tak jsem se rozhodl, že já budu zapisovat domácí zápasy. A hezky mi to vyšlo, dokonce ani nikdo moc nezdržoval sříhání. I když s námi stříhal dokonce i Sysel, nedostal šanci.

A jak to tedy dopadlo? No v nadpise vidíte to hlavní a pokud vám to připomíná náš předchozí zápas, tak z toho co jsem se dočetl ze zápisu a z několika poznámek účastníků mohu potvrdit, že to asi bylo dost podobné.

Náš dnešní soupeř byla Astra B.
Sešli jsem se na domácí zápas poměrně pozdě, výrazně později než soupeř a díky přípravě kurtu nebylo až tak moc času na rozpinkání. Rozhodčí se to snažil uspíšit, asi tušil, že je potřeba začít brzo aby se to všechno stihlo.

Nakonec nás bylo 9. Kapitán Mates to měl s nasazením do prvního setu docela snadné. Sám prý ještě není úplně v pořádku s krkem, lýtkem a tak dále. Těsně před vyhlášením sestavy se navíc Jiřík musel věnovat dětem a tak moc možností na výběr nezbylo.

Pro první set byla tedy sestava N – Kucci, B – Marek, Peťa , S – Vlasta, Mike a U – Vyktor. Nebyl to úplně podařený set. Asi nejvíc nám nešel příjem a hned potom ostatní herní činnosti. Ani libero na příjmu nepmohlo, a prohra 14:25 celkový stav asi docela dobře dokazuje.

Do druhého setu byl Mike vystřídán Jiříkem, který holky už hlídat nemusel protože zmizely neznámo kam. Začátek setu nebyl moc rozdílný. Ani příchod Jiříka nám na přijmu nepomohl. Na příjmu jsme měli vedle sebe tedy Jiříka a Lukáše ale ani jeden to nebyl schopen nějak rozumě přijmout. Naštěstí se nám v průběhu setu podařilo udělat dost velkou serii bloku. Dle zápisu je vidět, že my jsme ještě 3:9 prohrávali, ale pak si soupeř bral time za stavu 14:15 a 15:20 z pohledu soupeře. Do koncovky jsme měli dostatečný náskok která se nám podařilo dohnat. Postupně bych řekl, že už se trochu začínal lepšit příjem.

Třetí set jsme nastoupili ve stejné sestavě jako předchozí set. V tomto setu jsme začali lépe než předchozí dva ale bohužel jsme to nevydrželi. Postupně nás soupeř přehrál a vyhrál 25:21.

To nás ale moc nerozhodilo, protože stejně už od začátku jsme počítali s tie-breakem. Protože už nebylo nutné zdržovat, hráli jsme 4. set poměrně slušný volejbal. Výsledek 25:15 dokazuje poměrně hladkou výhru setu.

Do tie-breaku jsme čekali od kapitána nějakou změnu, ale k ničemu se neodhodlal. Nastoupili jsme tedy v sestavě posledních setů a celkem s přehledem jsme tento set vyhráli.

Celkově bych k tomu ještě mohl dodat. Ve druhé části zápasu fungoval docela příjem a hra v poli, Potom bylo i možné častěji útočit středem i když tam měli dnes docela pozorné bloky, a často to bylo i na trojblok. Nedostatek možností na útok si tedy blokaři museli vynahradit blokem.

Dnes docel slušně příjmal a hrál v poli Vlasta, ale bohužel to bylo na úkor útoku. Tam měl velmi malou úspěšnost a většina jeho útoků končila v autu nebo v síti. Sám následně přiznal, že může být na zápase dobrý vžy jen v jedné činnosti tak uvidíme která to bude příště.

To by mělo být vše a pokud má ještě něco zajímavého co by rád přidal, je možné doplnit v diskusi.

Peťa

MFF E – Aritma 0:3 (5.9.2018) [Peťa]

Po úspěchu na prvním zápase letošní sezony jsme se dostali k prvnímu domácímu zápasu. Sešlo se nás tak akorát, aby bylo možné hrát s liberem a zbyl nám ještě někdo na lavičce, kdo by otáčel počítadlo a zapisoval.
Dnešní soupeř byl podle rozpisu nový, ale již při příchodu na hřiště jsme poznali, že to je jen nové jmého pro již staré známé Trubky – které za poslední roky vystřídali několik zvučných jmen a tak si nyní musíme začít pamatovat aktuální označení Aritma.

S ohledem na neúčast nově zvoleného kapitána měl jeho povinosti zastat Junior, který tím pádem kumuloval většinu možných funkcí. Jedna z mála funkcí, která mu chyběla, tedy starost o úřad, způsobila, že na zápisu byl nakonec jako kapitán uveden Vlasta – prý ze zvyku.

Tím pádem byli tedy za neúčasti kapitána rovnou dva náhradníci. Na zápisu zapsaný kapitán losoval s rozhodčím a původně nominovaný náhradní kapitán pak zvolil sestavu. Do koule se nedostali Viktor a Mike, kteří prý i přes upozornění odešli v pondělí z hodspody moc brzo.
Základní sestava pro první set tedy byla: N- Kucci, B – Peťa,Marek, S – Junior,Vlasta, U – Jura a L – Luchže.

S myšlenkami na pondělní snadný úspěch se začal i první set. Hra nic moc pohledného, ani jedna strana nic extra nepředvela. Jen my jsme docela dobře hráli v poli a protože jsme moc nekazili, postupně jsme si vypracovali docela slušný náskok asi 19:9. Tím to bylo pro tento den z naší strany bohužel vše, a v následujícím zbytku tohoto setu i těch dalších jsme již nic zásadního nepředvedli. Soupeř tedy dokázal i tento stav ještě otočit a vyhrát asi 25:22. V dalším setu jsme se mohli trochu vymlouvat na sluníčko, které dost kazilo možnost útoku z účka – nebylo tam nic vidět.
Ke konci prvního došlo na střídání. Na U šel Viktor. A do druhého setu tam také zůstal. Ještě myslím, že do druhého setu posíli pole Mike. Na lavičce tedy ve druhém setu byli Vlasta a Jura. Jak jsem již avizoval, druhý set byl z naší strany velmi slabý. Nic jsme neuhráli (o nějakém složení na zem nemohla být ani řeč). Soupeř sice také nic moc nehrál, ale nekazil a to jim stačilo. Třetí set byl podobný jako druhý, nic jsme nedokázali uhrát a i když do pole nám toho dnes moc nespadlo tak jsme nebyli schopni nic uhrát a vše jsme si zkazili sami.

Jen bych asi mohl uvést zajímavý Vlastův zákrok v pádu. Bohužel jsem neviděl úplně přesně, jak to bylo tak snad Vlasta nebo někdo další doplní detaily. Ale ránu při dopadu jsem zaznamenal, stejně jako soupeři. Měli o Vlastu docela obavu (jako většina z nás) ale nakonec se Vlaste sebral a v klidu hral dal.

Tím bych asi zápis radši ukončil a nadějí že příště už to snad tak hrozné nebude.

Následoval Kulový blesk, kde neměli zelenou a kde měli trochu zmatenou obsluhu.Ale zase byla docela hojná účast všech týmů.

Peťa

Meteor B – MFF E 0:3 (3.9.2018) [Jiřík]

První zápas nové sezóny 2018/19.

Cha Cha Cha Chi Chi Chi … Všichni vysmátí jak lečo. Noooo, jsem zvědavý, jak se budeme smát po zápase. Všichni spoustu zážitků z prázdnin a tak sypali vtípky z rukávu. Historky, které se nedají publikovat. Někteří ještě zkontrolovali, zda jsou na našem zápase obvyklé diktovačky někam na ruský web s podvodnými live sázkami a zda jsou hezké. Dresů pro Šutra se sešlo asi 10. Šutr si lámal hlavu tím, že XL je malá velikost, která sahá asi jen někam k pupku. Je fakt, že XL dres mám i já a je to tak akorát.

Continue reading